برخورد پلیس با آلودگي صوتي خودروها در اردستان

فرمانده انتظامی شهرستان اردستان گفت: یکی از وظایف ویژه نیروی انتظامی برقراری نظم و امنیت و برخورد با هنجار شکنان است و کسانی که نظم و امنیت روانی جامعه را به خطر می‌اندازند با آنان برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار اسونیا.سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده ظهر امروز(سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مأموران پلیس برای برقراری امنیت و آرامش در سطح شهر بر اساس قانون مدون با خودروهایی که آلودگی صوتی ایجاد می‌کنند برخورد می‌کنند.

وی افزود: یکی از وظایف ویژه نیروی انتظامی برقراری نظم و امنیت و برخورد با هنجارشکنان است و کسانی که نظم و امنیت روانی جامعه را به خطر می‌اندازند با آنان برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان اردستان با بیان اینکه این طرح در پي درخواست‌هاي شهروندان به مرحله اجرا گذاشته شده است و مأموران پليس با خودروهايي كه نسبت به توليد صداي ناهنجار و غيرمتعارف و بلندگوهاي خود و بلند كردن صداي ضبط خود ايجاد مزاحمت براي شهروندان اقدام می‌کنند برخورد می‌شود، افزود: نیروی انتظامی در برخورد با هنجارشکنان حساسیت ویژه‌ای دارد تا از تخلف کسانی که قصد برهم زدن آرامش جامعه و آسایش مردم را دارند جلوگیری کنند.

هاشمی زاده گفت: طی گزارش‌های مردمی که داشتیم تعداد ۶ خودرو با مدل‌های مختلف که با ایجاد سر و صداهای ناموزون در سطح شهر و نصب وسایل غیرمتعارف و گران‌قیمت روی وسایل نقلیه خود باعث ناراحتی شهروندان شده بودند توقیف کردیم.

وی با بیان اینکه برای هر یک از این افراد متخلف تشکیل پرونده خواهد شد، تصریح کرد: جریمه‌ای که قانون برای این خودروها در نظر گرفته از ۴۰۰ هزار تا ۱ میلیون ریال است. همچنین متخلفان به دستگاه قضایی معرفی و تعهد کتبی می‌دهند و خودروهای این افراد از یک تا سه ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اردستان با بیان اینکه پلیس با تمام وسایل نقلیه اعم از سواری، موتورسیکلت، اتوبوس، کامیون و مینی‌بوس و وانت بار که مزاحمت و آلودگی صوتی ایجاد کنند مطابق قانون برخورد می‌کند، خاطرنشان کرد: هرگونه گزارشی که از طرف مردم به پلیس برسد بدون تعارف آن را پیگیری می‌کنیم.

./خبرنگار انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *