فرماندار اردستان: بانک‌ها فرایند فروش واحدهایی که تملک کردند را شروع کنند

فرماندار اردستان گفت: بانک‌ها فرایند فروش و مزایده واحدهایی که تملک کردند را هرچه سریع‌تر شروع کنند.

به گزارش خبرنگار اسونیا، حمیدرضا تأملی پیش از ظهر امروز در کارگروه بانک‌های شهرستان در فرمانداری اردستان، اظهار کرد: سال ۹۸ برای سیستم بانکی یک سال سخت خواهد بود. مشکلی که به همه بخش‌های جامعه بر می‌گردد، ولی نهادهای مالی با توجه به نوع خدماتی که دارند فشار بیشتری را تحمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و کاهش ارزش پول قطعاً در وصول مطالبات به مشکل می‌خورند، افزود: باید همه تلاش کنند تا این موضوع مدیریت شود و با یک درک درست از جامعه ظرفیت‌هایی که ابلاغ می‌شود را اجرا کنیم.

فرماندار اردستان گفت: اگر بخواهیم اشتغال موجود شهرستان را حفظ کنیم و واحدهای تولیدی را نگه داریم نیازمند تأمین مالی خواهد بود و افزایش مراجعات به سیستم بانکی را در پی خواهد داشت که نقش بانک‌ها در این خصوص بسیار مهم و تأثیرگذار است.

تأملی با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه واحدهای تولیدی و افزایش نرخ دستمزد کارگران، تصریح کرد: این موارد باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران را به سمت سیستم بانکی هدایت کند. در شرایط سخت همکاری‌ها باید با یک وحدت و همدلی کمک کنند تا از این مشکلات عبور کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش اشتغال شهرستان چند دریچه باز وجود دارد، افزود: تسهیلاتی که در بخش کشاورزی وجود دارد می‌تواند از این بخش که قسمت قابل توجهی از اقتصاد شهرستان را تشکیل می‌دهد یک بهره‌برداری مؤثر انجام شود. همچنین منابعی که در بحث اشتغال روستایی وجود دارد با توجه به منابع آزاد دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید باید تمامی آن پرداخت شود.

فرماندار اردستان با بیان اینکه در بخش تأسیس گلخانه، کشاورزی شهرستان در سال‌های گذشته هیچ فعالیتی نداشته است، گفت: امسال نگاه ویژه به بخش گلخانه، یکی از برنامه‌های مهم جهاد کشاورزی است که ابلاغ شده است. اعتقاد داریم در صورت توسعه روش گلخانه‌ای می‌توان بسیاری از تنش‌های محیطی وارد شده به بخش کشاورزی کاهش یابد.

تأملی با بیان اینکه بانک‌ها فرایند فروش و مزایده واحدهایی که تملک کردند را هرچه سریع‌تر شروع کنند، گفت: برای اینکه مراحل واگذاری واحدها سریع‌تر انجام شود نیاز داریم که این فرایند زودتر انجام شود تا واحدهایی که در شهرستان تلمبار شده است را واگذار کنیم.

وی تأکید کرد: با توجه به برنامه‌هایی که پیش بینی شده نگاهی که به بخش اشتغال شهرستان داریم روشن است که نیازمند تلاش و پیگیری همه دستگاه‌ها است. آنچه مهم است با توجه به اخبار منفی جامعه باید مراقب باشیم تحت تأثیر شرایط موجود نباشیم و تلاش کنیم از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببریم.

./خبرنگار انتشار دهنده مرتضی عسکری

 

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *