گلايه رئيس شوراي شهر اردستان از شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر اردستان گفت: اگر شهردار بخواهد روند فعالیت خود را غیرشفاف و غیرکارشناسانه و در برخی از امور غیرفنی ادامه دهد شورای شهر وی را بازخواست می کند و سال ۹۸ سال خوبی در ارتباط بین شهرداری و شورای شهر نخواهد بود.

روح اله جلالی در گفت و گو با خبرنگار اسونیا اظهار کرد: یکسری حرکاتی در شهرداری اردستان از سال قبل شروع شده و همچنان ادامه دارد که تحمل آن برای اعضای شورای شهر سخت است.

وی افزود: متاسفانه شهردار اردستان فراموش كرده اند كه شوراي شهر پنج نفر هست كه این موضوع را چندین بار تذکر دادیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اردستان ادامه داد: بعنوان مثال شهردار اردستان برای جذب نیرو در شهرداری بدون نظارت شورای شهر اقدام به نامه نگاری با استانداری می کند. اگر شهرداری واقعا نیرو نیاز دارد باید با هماهنگی و نظارت تمامی اعضای شورای شهر اقدام به انتشار آگهی عمومی جذب نیرو کند. متاسفانه یک سری تفکرات سیاسی اینگونه تصمیمات را تنظیم می کند.

جلالی با بیان اینکه شورای شهر در تصمیماتی که می گیرد ذره ای تعارف ندارد تصریح کرد: تاکنون شهردار اردستان در خصوص چندین طرح اجرایی شهرداری مانند بازآفرینی اخطار گرفته است ولی متاسفانه نتيجه عملي مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر نماینده مردم هستند و باید اقداماتی که در شهرداری گرفته می شود را جوابگو باشند گفت: اگر شهردار بخواهد روند فعالیت خود را غیرشفاف و غیرکارشناسانه و در برخی از امور غیرفنی ادامه دهد شورای شهر وی را بازخواست می کند و سال ۹۸ سال خوبی در ارتباط بین شهرداری و شورای شهر نخواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردستان گفت: در جلسات شورای شهر تصمیماتی گرفته می شود ولی متاسفانه در عمل جوری دیگر اجرا می شود. اعضای شورای شهر باید پاسخگوی مردم باشند نه اينكه بعد از انتخابات تمام وعده هاي خود را فراموش كنند.

جلالی تاکید کرد: شهرداران باید بدانند که شورای شهر بر رفتار و تصمیماتی که می گیرد نظارت دارند و هیچ گاه هیچ شهرداری نمی تواند تضمین کند که تا پایان دوره چهارساله ای که شورای شهر هست در سمت خود می ماند.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد خطوط شهرداری با شورای شهر را یکی کردند گفت: بعضی از تصمیمات مانند واگذاری معاینه فنی را چهار نفر از اعضای شورای شهر به شهرداری نامه نوشتن که اولویت با متقاضیان بومی است ولی شهرداری نظر شورا را نادیده گرفته و همان راهی را رفت که خودشان می خواهد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردستان در پایان ضمن عذرخواهي از كاستي ها و تشكر از همكاري مستمر شهروندان با مديريت شهري خاطرنشان کرد: امیدواریم مجموعه شهرداري در آينده جوري رفتار كنند كه شورا نخواهد از ابزار قانوني خود استفاده كند.

./خبرنگار انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *