آموزش های رایگان در اردستان مورد توجه قرار نمی گیرد

فرماندار اردستان گفت: آموزش های رایگان در اردستان مورد توجه و استقبال قرار نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار اسونیاحمیدرضا تاملی شامگاه دوشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار کرد: ارگان های متولی به کلاس های اوقات فراغت به عنوان یک بازار نگاه داشته باشند و هر یک دنبال سهم خود از این بازار باشند.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه هایی که برای هفته اوفات فراغت پیش بینی کردند نهایت تا هفته اول تیرماه برنامه ریزی های خود را به اداره ورزش و جوانان اعلام کنند افزود: اداره ورزش و جوانان موظف است برای هفته دوم تیرماه افتتاحیه شروع کلاس ها را با حضور تمامی ثبت نام کنندگان کلاس ها برنامه ریزی کند.

فرماندار اردستان با بیان اینکه تمام مُدرس هایی که در کلاس های اوقات فراغت شرکت می کنند باید دارای مجوز رسمی باشند گفت: باید یک تیم بازرسی تشکیل و مدارک مدرسین این کلاس ها را بررسی کند. همچنین رقابت بین مدرسان و مربیان کلاس های اوقات فراغت را در جهت ارتقا سطح آموزش و کیفیت موثر خواهد بود.

تاملی با بیان اینکه آموزش های رایگان در اردستان هم مورد توجه و استقبال قرار نمی گیرد گفت: اگر فردی برنامه زندگی خود را پیش بینی کرده باشد عملا نیازی نمی بیند که در کلاس های مهارت آموزی شرکت کنند.

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید باید در سه حوزه برنامه ریزی داشته باشد. کلاس های هنر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در سال تحصیلی جدید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار اردستان اضافه کرد: همچنین توجه به کلاس های ورزش یکی دیگر از وظایف آموزش و پرورش است که با همکاری اداره ورزش و جوانان باید محیا شود. برنامه ریزی برای ایجاد مهارت در دانش آموزان با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای از دیگر برنامه های آموزش و پرورش باشد.

وی با بیان اینکه شعار امسال آموزش و پرورش یک دانش آموز – یک رشته هنری، ورزشی و مهارتی است گفت: اگر بتوانیم انگیزه استقبال دانش آموزان از این موضوعات را ایجاد کنیم استقبال از کلاس های اوقات فراغت سال آینده بسیار موثر خواهد بود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *