وزیر نیرو اعلام كرد: اجراي ۲۰۷ پروژه در استان اصفهان توسط شرکت های وزارت نیرو

وزیر نیرو گفت: ۲۰۷ پروژه در استان اصفهان توسط شرکت های وزارت نیرو اجرامی شود که اعتبار این طرح ها بالغ بر ۸۷۰۰میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار اسونیا، رضا اردکانیان صبح امروز (چهارشنبه) در آيين كلنگ زني فاز اول عملیات اجرايي مجتمع ۱۹ روستایی برزاوند اردستان، اظهار كرد: با تلاش شرکت آب و فاضلاب استان این طرح هرچه زودتر به بهره برداری می رسد و اهالی این منطقه از نعمت آب شرب شیرین بهره مند می شوند.

وي افزود: جمعا حدود ۲۰۷ پروژه در استان اصفهان توسط شرکت های وزارت نیرو با اعتبار بالغ بر ۸۷۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است. به طور متوسط پیشرفت پروژه های وزارت نیرو در استان اصفهان حدود ۶۳درصد است که تعداد قابل توجهی از این طرح ها تا پایان دولت دوازدهم به ثمر می رسد.

وي با بيان اينكه صبوری و استقامت مردم منطقه اردستان قابل تحسین است، افزود: بهانه این سفر کلنگ زنی و افتتاح طرح مهم و موثر آبرسانی به ۱۹ روستای منطقه اردستان است. طی این دو روز در مناطق مختلف استان اصفهان ٨ پروژه در بخش آب با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد. تعداد ۲ پروژه در حوزه برق عملیات اجرایی آن آغاز می شود. امیدواریم در دو سال باقی مانده منابع لازم را برای به اتمام رساندن این پروژه ها داشته باشيم.

 وزیر نیرو با بيان اینکه از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید هر هفته به ۳۰ روستای کشور آب رسانی شده است، اضافه کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بسیاری از روستاهای کشور دارای شبکه آبرسانی شده اند و این اقدام در دو سال باقی مانده سرعت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه موضوع تامین آب برای بخش صنعتی یکی از اهداف اصلی وزارت نیرو در سال جاری است، گفت: موضوعاتی که مورد تاکید نماینده مردم اردستان است و در مجلس مطرح شد با دقت بررسی خواهد شد.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *