نگاه خانواده های به رشته های هنری چشم و هم چشم است

مسئول کانون پرورش فکری هنری شماره ۱ اردستان گفت: نگاه خانواده های به رشته های هنری یک نگاه چشم و هم چشم است و خانواده ها با توجه به استعداد و مهارتی فرزندان خود هزینه نمی کنند.

 به گزارش اسونیا مریم پزدان پناه ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته ملی کودک اظهار کرد: کانون پرورش فرهنگی کودکان و نوجوانان نهاد رسمی و تخصصی حوزه کودک و نوجوانان است که هدف آن ایجاد امکانات و بستر لازم برای کودکان و نوجوانان و شکوفاهی آنان است. همچنین آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی و مهارت های زندگی به کودکان و نوجوانان از نیازهای مهمی است که کانون های پرورشی تلاش می کند از ظرفیت موجود در راستای رسیدن به این موضوع بهره ببرد.

 وی با اشاره به برنامه های متنوعی که به مناسبت هفته گرامیداشت کودک در سطح مراکز اردستان برگزار می شود گفت: به صدا درآمدن زنگ هفته ملی کودک، برگزاری جنگ شادی، همایش پیاده روی کودکان، برگزاری جشنواره بازی های محلی و برگزاری کلاس های آگاهی بخشی در ابنیه های تاریخی شهرستان از مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود.

مسئول کانون پرورش فکری هنری شماره ۱ اردستان با بیان اینکه نگاه خانواده های به رشته های فرهنگی و هنری یک نگاه چشم و هم چشم است گفت: خانواده ها با توجه به استعداد و مهارتی فرزندان خود هزینه نمی کنند. بیشتر والدین دوست دارند فرزندان خود به تحصیل مشغول شوند.

عضویت ۹۰۰ نفر در کانون های پرورش فکری هنری اردستان

همچنین مسئول کانون پرورش فکری هنری شماره ۲ اردستان با اشاره به بازده فعال اعضای کانون های پرورش فکری هنری گفت: از مهرماه سال گذشته تا امسال حدود ۹۰۰ نفر در کانون های پرورش فکری هنری شهرستان ثبت نام و عضویت پیدا کردند. خوشبختانه استقبال خانواده ها از برنامه های کانون های پرورش فرهنگی هنری به دلیل سیاست های کلی مراکز خوب بوده است.

مریم روحانی با بیان اینکه خوشبختانه مراکز کانون پرورش فکری هنری در موضوع سطح دانش مربیان و فضای محیطی و امکانات از سطح بالایی برخوردار است گفت: مشکلی که وجود دارد به دلیل اینکه مراکز کانون در وسط شهر قرار دارد رفت و آمد اعضایی که در شهرکهای منطقه زندگی می کنند با مشکل مواجه هستند. در این خصوص شهرداری و یا آموزش و پرورش بسیار می توانند کمک کنند ولی استقبالی نشده است.

وی با بیان اینکه تملک دارایی کانون های پرورش فکری هنری شهرستان در سال گذشته ۵۰۰ میلیون ریال بوده که حدود ۳۰ درصد آن محقق شد گفت: امسال با نگاهی حمایتی که فرماندار شهرستان داشته تملک دارای کانون های پرورش فکری دو برابر شده که امیدواریم تحقق آن هم افزایش یابد.

خانواده ها از گویش محلی اردستان استقبال نمی کنند

همچنین مربی فرهنگی کانون پرورش فرهنگی اردستان در ادامه با اشاره به برنامه های کانون های پرورش فکری هنری شهرستان اردستان گفت: با برنامه ریزی که شده اکثر برنامه های فرهنگی در مراکز کانون شناخت گویش محلی و معرفی ابنیه های تاریخی منطقه بوده است.

مریم عرب با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی فرهنگی کانون های فکری آموزش گویش های محلی است ولی متاسفانه خانواده اصیل و بومی شهرستان هستند از اینگونه برنامه ها استقبال نمی کنند و به نوعی این گویش را زبان رعیتی خود معرفی می کنند و به نوعی این گویش در حال انقراض است.

وی با بیان اینکه حفظ گویش اردستانی یک حرکت جهادی می خواهد گفت: همه دستگاه های فرهنگی شهرستان و مخصوصا آموزش و پرورش باید در این خصوص عزم جدی داشته باشند. امروز بزرگ ترین مرکز فرهنگی نیروی انسانی در اختیار آموزش و پرورش است ولی برنامه خاصی برای این موضوع ندارند.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

1 نظر

 1. farzane

  سلام
  یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه <> مطالب سایتتونه،
  اگه <> مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست ،
  یه کتاب هست که فکر میکنم خیلی بدردتون بخوره توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین اینم لینکشه :
  https://co10.ir/blog/website/title.html/
  ۹۶۵ عنوان جذاب و پربازدید که موجب افزایش بیننده مطالب سایت شما می شود

  حتما یه نگاهی بهش بندازید ضرر نمیکنین

  پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *