بارش ۲۲.۵ میلی‌متری باران در اردستان

رئیس اداره هواشناسی اردستان گفت: بیشترین بارش ۲۴ ساعت گذشته شهرستان در شهر اردستان با ۲۲.۵ میلی‌متر به ثبت رسیده است.

جواد رمضانپور در گفت‌وگو با اسونیا اظهار کرد: شرایط بارشی در شهرستان اردستان از عصر روز گذشته(یکشنبه) به صورت رگبارهای متوسط و شدید بر روی منطقه بود که بیشترین بارش در شهر اردستان با ۲۲.۵ میلی‌متر به ثبت رسید. همچنین منطقه کچوسنگ با ۲۰ میلی‌متر، شهراب ۱۰، کاشانک و ظفرقند ۱۰ میلی‌متر، زواره ۷.۳ و مهاباد هم ۷ میلی‌متر بارش را ثبت کردند.

وی با بیان اینکه این شرایط برای امروز (دوشنبه) به صورت رگبارهای پراکنده و نقطه‌ای بر روی منطقه پیش‌بینی می‌شود، افزود: از اواخر وقت امشب این سیستم به مناطق شرق کشور روانه می‌شود و از روز سه‌شنبه شرایط فقط کمی تا قسمتی ابری است.

رئیس اداره هواشناسی اردستان با بیان اینکه تا این موقع از سال میزان ۲۵ میلی‌متر سال آبی به ثبت رسیده که شرایط بالاتر از نرمال است، گفت: این وضعیت در سال گذشته تا این لحظه ۵.۵ بوده و میزان میانگین بارش بلند مدت سی‌ساله ۱.۵ میلی‌متر بوده است.

رمضانپور با اشاره به روان آب‌هایی که در روستاها و شهرهای منطقه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: روان آب بیشتر در مناطق روستایی خسارت‌هایی را داشته است. البته روان آب در شهر اردستان باعث آب‌گرفتگی معابر شده است.

وی در خصوص خسارت بارش باران به محصولات کشاورزی گفت: با توجه به اینکه در چند روز گذشته افت دما را نداشتیم خسارتی محصولات کشاورزی را تهدید نمی‌کند و این وضعیت می‌تواند برای کشت‌های دیم بسیار مفید باشد.

./خبرنگار وانتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

1 نظر

  1. حسن برزگر

    خدا قوت به دست اند ر کاران کانال اسونیا بابت تلنگر به سر در برف فرو برده های مدیریت شهری با توجیه اینکه شهر کویری هستیم و بارندگی اونقدرا هم نیست و اصول اولیه کوی و برزن را نادیده می انگارند .

    پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *