معاون راهداری اداره کل راهداری استان اصفهان: سیل‌های اخیر به ۲۲ کیلومتر از راه‌های استان خسارت زد

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان گفت: سیل های اخیر در کل استان حدود ۲۲ کیلومتر به راه های استان خسارت زد که هزینه بازسازی آن ۶۰ میلیارد ریال برآورد می شود.

فرزاد دادخواه امروز (چهارشنبه-۲۷ فروردین) در سفر به اردستان به منظور بازدید از خسارت های سیل به جاده های شهرستان، اظهار کرد: با پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران در روزهای گذشته تمام راهداران و ماشین آلات در سراسر استان به حالت آماده‌باش بودند و همچنان همکاران ما در محورهای آسیب دیده در حال خدمت هستند.

وی با اشاره به حجم خرابی راه های روستایی، افزود: با توجه به حجم خرابی محور روستای شهرستان اردستان عملیات بازسازی محور روستایی درباغ – زواره در دستور کار قرار گرفت. همچنین محور روستایی داوران – اردستان و خرابی‌هایی که در برخی روستاها از جمله حسین آباد و احمدآباد وجود دارد در اولویت کار اداره راهداری قرار دارد.

به گزارش اسونیا، معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به خسارت هایی که سیل اخیر ایجاد کرده است، گفت: سیل های اخیر در کل استان حدود ۲۲ کیلومتر به راه‌ها خسارت زد که هزینه بازسازی آن حدود ۶۰ میلیارد ریال برآورد می شود.

دادخواه با بیان اینکه سیل اخیر به راه های شهرستان های اردستان، سمیرم، نائین، خوربیابانک، کاشان و آران و بیدگل خسارت زد، خاطرنشان کرد: وقوع سیل در سطح شهرستان اردستان حدود ۱۵ میلیارد ریال به جاده های اداره راهداری خسارت زده است.

وی با اشاره به پروژه های آسفالت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در سطح شهرستان اردستان گفت: مناقصه محور ترانزیت بادرود – اردستان مشخص شده و قطعه اول این محور با هزینه ۵۰ میلیارد ریال لکه گیری و بهسازی می شود. همچنین پیمانکار محور اردستان – زواره مشخص شده و اوایل اردیبهشت عملیات آسفالت آن شروع می شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به پروژه باند دوم اردستان – اصفهان، گفت: آسفالت این محور در محدوده کارخانه سیمان اردستان در مرحله تحویل قیر به پیمانکار است و در اردیبهشت عملیات روکش آسفالت این محور انجام می شود.

دادخواه با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۶۰ کیلومتر راه های روستایی شهرستان اردستان عملیات سیلکت (اجرای یک لایه قیر به همراه پخش یک لایه ماسه روی آن) انجام شده است، گفت: با تلاش های همکاران ما در اداره راهداری شهرستان و همراهی مسئولان شهرستان در سال جدید قطعا بیش از سال قبل راه های روستایی شهرستان بازسازی و بهسازی می‌شود.

./خبرنگار انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

1 نظر

  1. شیدا

    سلام به همگی
    این عکسی که از مسئولین و همراهان گرفته شده، نشان دهنده عدم رعایت فاصله فیزیکی است. اگه همه مردم اینجوری مراعات کنن ،وای به حال سیستم درمانی!
    مشکل فعلی جامعه راه و راهسازی نیست بلکه کمک در کنترل بیماری کوید ۱۹ است. آقایان در این عکس ها وظیفه خودشون رو به عنوان شهروند اصلا انجام نداده اند. لطفا بهشون تذکر بدین🙏

    پاسخ

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *