معاون سیاسی فرمانداری اردستان: ۱۱منطقه شهرستان اردستان سالک خیز است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: تعداد ۱۱ منطقه شهرستان اردستان سالک خیز است و سال گذشته روستاهای مناطق مهاباد و زواره بیشترین آمار گزیدگی را داشتند.

علیرضا فرحبخش در کارگروه سلامت شهرستان در فرمانداری اردستان با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان اردستان همزمان در دو جبهه مبارزه با کرونا و بیماری سالک فعالیت دارد، اظهار کرد: برای کنترل بیماری سالک در شهرستان اردستان، برنامه هایی در دست اجرا داریم و اجرای این برنامه‌ها در برخی سال‌ها نتیجه مطلوب و در برخی از موارد نتیجه نامطلوب می‌دهد از جمله اینکه در سال گذشته نتایج مطلوبی از اقدامات پیشگیرانه در این خصوص به دست آمده است.

وی بر ضرورت توجه به خود مراقبتی شهروندان در مقابله با بیماری سالک تاکید کرد و افزود: در موضوع مقابله با بیماری سالک همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند. باید با آموزش و تعمیق فرهنگ سلامت و آموزش، مسئولیت‌پذیری افراد در قبال سلامت خود افزایش یابد.

به گزارش اسونیا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان با بیان اینکه دستگاه های شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری ها در راس مقابله با بیماری سالک قرار دارند، افزود: تعداد ۱۱ منطقه شهرستان اردستان سالک خیز است و سال گذشته بیش از ۹۰ نفر در سطح شهرستان اردستان دچار بیماری سالک شدند. همچنین روستاهای بخش مهاباد و زواره بیشترین آمار گزیدگی را داشتند.

شهرداری‌ها متولی جمع‌آوری سگ‌های ولگرد هستند

همچنین رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان گفت: گزش پشه بیماری سالک از اوایل اردیبهشت ماه آغاز می شود و بسته به گرمای سال تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

رضا اشرفی در خصوص پرسه زنی سگ‌های ولگرد در مناطق شهری شهرستان اردستان گفت: شاهد تجمع و پرسه زدن سگ های ولگرد در سطح معابر هستیم که باعث ترس شهروندان شده است. البته برای شبکه بهداشت و درمان، بیماری اینگونه سگ ها مهم است.

وی با بیان اینکه کشتار سگ های ولگرد به هیچ وجه مورد تایید شبکه بهداشت نیست، گفت: جمع آوری سگ های ولگرد طبق قانون بر عهده شهرداری ها است و این نهاد موظف است تا نسبت به جمع آوری سگ های ولگرد اقدام کند.

./خبرنگار انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *