افزایش ۱۰ درصدی پرونده‌های قضایی در اردستان

رئیس دادگستری شهرستان اردستان گفت: از سال گذشته تاکنون میانگین پرونده‌های ورودی به دادگستری اردستان ۱۰درصد افزایش داشته است.

علیرضا شعبان فر، امروز (دوشنبه-دوم تیر ماه) در نشست خبری هفته قوه قضاییه، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون میانگین پرونده‌های ورودی به دادگستری اردستان ۱۰درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین موضوع پرونده‌هایی که در شهرستان اردستان اتفاق می‌افتد توهین است، افزود: توهین و افترا در شهرستان، افزایش زیادی داشته که می‌طلبد دستگاه‌های متولی در این خصوص برنامه‌هایی برای کاهش آن داشته باشند.

به گزارش اسونیا، رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینکه جرم توهین در پنج سال گذشته اولین و بیشترین موضوع پرونده‌های دادگستری بوده است، گفت: همچنین سرقت در رتبه بعدی شهرستان اردستان قرار دارد که شاید موضوع‌های اقتصادی در اتفاق این جرم که بیش از حد رشد داشته بی‌تأثیر نبوده است.

شعبان‌فر با بیان اینکه افزایش کشفیات مواد مخدر در شهرستان اردستان باعث شده موضوع مواد مخدر از دیگر موضوعات مهم و زیاد پرونده‌های دادگستری باشد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون چند محموله با حجم زیاد در شهرستان اردستان کشف شده است.

وی با بیان اینکه در اردستان بازداشتگاه وجود ندارد، گفت: گاهی مواقع جزای متهم زندان نیست و باید در بازداشتگاه موقت توقف داشته باشد که به دلیل اینکه در این شهرستان بازداشتگاه وجود ندارد مجبور هستیم متهمان را به زندان شهرهای اطراف انتقال بدهیم. بازداشتگاه نیاز شهرستان اردستان است که امیدواریم مسئولان در این خصوص مساعدت کنند.

رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دلایل وقوع جرم در کشور ممکن است بیکاری و درآمد کم باشد، گفت: در یک سال گذشته دادگستری شهرستان برای زندانیان اردستان اشتغال‌زایی کرده و هم‌اکنون مشغول به کار هستند.

شعبان فر بر حمایت از واحدهای تولیدی در سال جهش تولید تأکید کرد و گفت: در یک سال گذشته با توجه به وضعیت بد اقتصادی و شکایت برخی از کارگران و حتی بانک‌ها، هیچ واحد صنعتی در شهرستان اردستان تعطیل نشده است. مشکلات اقتصادی مدیران واحدهای تولیدی به هیچ وجه نباید موجب تعطیلی و بیکاری کارگران شود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *