۱۰۰۰ اشتغال تا پایان سال در اردستان ایجاد می‌شود

فرماندار اردستان گفت: با راه‌اندازی پروژه‌ها در بدبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها بیش از یک هزار نفر اشتغال در شهرستان اردستان محقق می‌شود.

به گزارش اسونیا از اردستان، حمید رضا تاملی ظهر امروز در جلسه شورای سرمایه‌گذاری شهرستان اردستان اظهار داشت: بر اساس داشتن اطلاعات و پیگیری‌هایی که انجام شده احتمالا تا پایان سال جاری بتوانیم از پروژه‌هایی که در حال احداث هستند، بهره‌برداری کنیم.

وی افزود: با راه‌اندازی پروژه‌ها در بدبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها بیش از یک هزار نفر اشتغال در شهرستان اردستان محقق خواهد شد که این آمار بر اساس روایت اداره کار این شهرستان خواهد بود که نرخ بیکاری شهرستان با یک‌هزار و ۵۰۰ نفر بیکار ۹ و هشت دهم است که در صورت راه‌اندازی کارخانجات قطعا نیاز به نیروی کار از بیرون شهرستان اردستان خواهیم داشت.

فرماندار اردستان گفت: واحدهایی که الان مورد نظر ما است نباید مشکلی با بانک‌ها داشته باشند که این موضوع با استان اصفهان هماهنگی شده و به منظور یک همصدایی و اینکه بدانند فرمانداری به عنوان حامی کسب و کار در شهرستان اردستان و سازمان صنعت و معدن به عنوان دستگاه تخصصی و بانک صنعت و معدن به عنوان حامی مالی پروژه‌ها اعتقاد دارند و اصرار می‌کنند که این اتفاق خوب امسال در شهرستان اردستان انجام شود.

امیر هوشنگ عصارزاده نیز در ادامه جلسه اظهار داشت: در کشور ما بیشتر از گذشته در اشتغال، تولید و توسعه نیاز جدی به کار مضاعف و جهادی دارد و الگوی مدیریتی که در شهرستان اردستان برای اشتغال مشاهده کردم الگوی موفق و امید آفرین و الگوی قابل تکثیری برای کشور است.

وی افزود: مسئولان ادارات کشور به ویژه ادارات شهرستان اردستان همه باید احساس مسئولیت کنند که آنچه انجام می‌دهند و آنچه که انجام نمی‌دهند مسئول هستند و بعضی اوقات تصمیم‌گیری‌هایی که انجام نمی‌دهیم موجب می‌شود در مسیر توسعه  آنطور که باید پیشرفت نکنیم.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون کشور گفت: عواملی از جمله عدم توسعه و پیشرفت به بیرون از کشور و تحریم‌ها مربوط هستند اما بخشی از آن هم باید بپذیریم که از درون کشور است و یکی از آن موارد که در درون کشور بوده و باید به آن توجه کنیم این است که کارآفرین و سرمایه‌گذار را با نگاه بد نبینیم و بلکه از آن در این شرایط حمایت کنیم.

وی ابراز داشت: در کشور هر کجا مسئولان و تصمیم گذاران در کنار سرمایه گذاران قرار گرفتند  و این احساس وظیفه را انجام دادند که در کنارکاری که آنها می کنند ما هم به اندازه آنها نقش و وظیفه دارند بدانیم موفقیتی حاصل می شود.

عصارزاده با بیان اینکه تحریم برای همه بخشهای کشور بوده است، بیان کرد: اما ما توسعه یافتگی مان در کشور وضعیت یکنواختی ندارد و در استان اصفهان که استانی با ظرفیت در موضوع تاریخی است وضعیت یکنواختی ندارد به شکلی که در بعضی شهرهای آن پیشرفتگی داشته و در بعضی نقاط هم پیشرفتی حاصل نشده  و محروم هستند  که مدیریت نقش اساسی را داشته است.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون کشوربیان کرد: اگر اینگونه جلسات استمرار داشته باشد آینده‌ای خوب را برای شهرستان اردستان پیش‌بینی می کنیم و اگر نوبتی هم باشد نوبت پایان محرومیت شهرستان اردستان است و مشکل مهم کشور اشتغال است که به تولید گره خورد و اشتغال صرفا با ایجاد فرصت شغلی مشکلش برطرف نخواهد شد.

وی ضمن اشاره به اهمیت آموزش و لزوم آموزش به منظور ارتقاء تاکید کرد: در شهرستان اردستان نیز لازم است تا در موضوع آموزش‌ها هم بیشتر کار شود و اداره کار می‌توانند در این زمینه کمک کنند و با توسعه بخش اشتغال در اردستان این موضوع یک دغدغه خواهد شد.

عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون کشور افزود: اگر طرح‌های اشتغالی در روستاها انجام شود تسهیلات خوبی توسط بانک‌های تعاونی پرداخت می‌شود که با نرخ چهار تا شش درصد خواهد بود و چهار بانک ظرفیت پرداخت آن را خواهند داشت.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *