مردم از دستگاه قضایی اجرای عدالت را می خواهند

همچنین امام جمعه اردستان گفت: مردم از دستگاه قضایی می خواهند که عدالت در کشور اجرا شود.

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع اردستان اظهار کرد: دشمن می خواست با ترور ناجوانمردانه ارکان نظام را به چالش بکشاند و مجلس و قوه قضاییه را نابود کند و دولت را به مشکل بیندازد اما موفق نشدند.

وی با بیان اینکه شهادت آیت الله بهشتی و یارانش باعث تداوم نظام و انقلاب شد، افزود: اتفاق هفت تیر فاجعه بزرگی بود که باعث تزریق روحیه خوب برای انقلاب و یاس و ناامیدی برای دشمنان شد.

به گزارش اسونیا؛امام جمعه اردستان با بیان اینکه روز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ یارانش را روز قوه قضاییه می نامند، گفت: راه قوه قضاییه راه بزرگ و دشواری است. مردم از دستگاه قضایی می خواهند که عدالت را اجرا کند.

دهشیری با بیان اینکه متاسفانه توهین و افترا چندسالی است که موضوع بیشترین پروندهای قضایی شهرستان است، گفت: قوه قضاییه و نیروی انتظامی در کشور بزرگترین حافظان نظم و امنیت هستند.

وی با بیان اینکه بنا بر توصیه رئیس دستگاه قضا شفاف سازی در همه ارگان ها باید در راس باشد، گفت: اینکه دستگاه قضایی از طرفی مجبور است فردی را به زندان بیندازد و از طرفی دیگر برای خانواده او دفتر حمایت راه اندازی می کند اقدامی بسیار ارزشمند است.

امام جمعه اردستان با اشاره به روز افشای حقوق بشر آمریکای و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایرانی و کشتن بیش از ۲۹۰ نفر گفت: آن سال آمریکایی ها به جای عذرخواهی مدال ننگینی را به خلبانان آن هواپیما دادند. 

دهشیری با بیان اینکه حدود ۲۰۰ سال از پیداش آمریکایی ها می گذرد ولی هرکجا جنگ، ظلم و ناامنی وجود دارد یک سر آن آمریکا است، گفت: آمریکایی ها در روزگاری نه چندان دور بیش از ۴۰۰ نوع نژاد بودند ولی هر کدام را به نوعی نابود کردند.

امام جمعه اردستان با اشاره به تذکر مسئولان آب و برق شهرستان در خصوص رعایت صرفه جویی گفت: مسئولان این ادارات به تازگی به شدت تذکر می دهند که مردم موضوع صرفه جویی را رعایت کنند. البته از طرفی شهروندان اردستانی نیز گلایه دارند که وضعیت کیفیت آب مصرفی اردستان خوب نیست که از اداره آب شهرستان و استان درخواست داریم که نسبت به کیفیت مصرف آب مصرفی مساعدت بیشتری داشته باشند.

دهشیری با اشاره به کمبود آمپول انسولین در شهرستان اردستان گفت: بیمارانی که این دارو را نیاز دارند با مشکل مواجه هستند. برخی مسئولان اعلام کرده بودند باید این  آمپول ابتدا در کلان شهرها توزیع شود که به هیچ وجه قابل قبول نیست. از شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی استانی تقاضا داریم به موقع این نیاز را برای بیماران اردستانی برطرف کنند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *