مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان: کمبود تجهیزات و لوازم بهداشتی نداریم

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا یک بیماری ناشناخته است هنوز برای مقابله با آن برنامه مشخصی وجود ندارد و هر اقدامی در زمان خاصی مؤثر خواهد بود.

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با اسونیا، اظهار کرد: در بازدیدهای کارشناسان شبکه بهداشت و درمان از سطح شهرستان مشخص شد حدود ۶۰ درصد مردم اردستان ماسک می زنند، ولی این آمار کافی نیست و این رقم باید به ۹۵ درصد افزایش یابد چون برای اینکه بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم نیاز به همکاری همگانی داریم.

وی افزود: بیش از ۲۰ مرکز غیردولتی، صنفی و مراکز تهیه و توزیع در شهرستان اردستان اخطاریه ساعت پلمب گرفتند و چون باز هم رعایت اصول بهداشتی را نکردند برای اجرای حکم به مراجع قضایی معرفی شدند و منتظر ابلاغ دستگاه قضایی هستند و به زودی این اصناف به مدت یک هفته پلمب خواهند شد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه در بازدیدهای انجام شده بیش از ۱۵ دستگاه دولتی به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به  فرمانداری اردستان معرفی شدند، افزود: متأسفانه این دستگاه‌های دولتی تاکنون اخطاریه‌های شفاهی و کتبی دریافت کردند، ولی هیچ ترتیب اثری ندادند.

ذبیحی با بیان اینکه یکی از اقدامات مؤثر اقناع سازی عمومی توسط رسانه‌ها است، تصریح کرد: تغییر رفتار و نگرش مردم در برخی افراد زمان‌بر است، ولی این بیماری منتظر زمان نمی‌ماند و شاهد اتفاقات تلخی هستیم. با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده با کمک ناحیه بسیج در بحث اقناع سازی شهروندان فعالیت‌هایی را انجام خواهیم داد.

وی در خصوص توقف عملیات ضدعفونی کردن معابر و خیابان‌ها، گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا یک بیماری ناشناخته است هنوز برای مقابله با آن برنامه مشخصی وجود ندارد و هر اقدامی در زمان خاصی مؤثر خواهد بود. شاید زمانی به همه توصیه نمی‌کردیم ماسک و دستکش استفاده کنند، ولی ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمان به این نتیجه رسیده که همه باید ماسک بزنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه مجموع بیماران مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شده در شهرستان اردستان ۲۲۳ نفر است، گفت: در حال حاضر وضعیت شهرستان اردستان از نظر شیوع بیماری کووید۱۹ زرد است و اگر در روزهای آینده نارنجی و قرمز شویم مجدداً محدودیت‌های اجتماعی اعمال خواهد شد.

کمبود تجهیزات و لوازم بهداشتی نداریم

ذبیحی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود تجهیزات و لوازم بهداشتی مانند ماسک در شهرستان نداریم، خاطرنشان کرد: موضوع کمبود را تأیید نمی‌کنیم، ولی مشکل تفاوت قیمت داریم. قیمتی که صداوسیما برای ماسک اعلام می‌کند ۱۵۰۰ تومان است، اما با این قیمت ماسک به دست مردم نمی‌رسد.

 وی در خصوص گلایه شهروندان در خصوص کمبود آمپول انسولین در شهرستان اردستان، گفت: قلم انسولین با توجه به وارداتی بودن آن با محدودیت توزیع مواجه است. در شهرستان اردستان آخرین آماری که از بیماران درگیر انسولین وجود دارد بیش از ۱۱۰۰ نفر است. متأسفانه نسبت تعداد بیماران با مقداری دارویی که در شهرستان توزیع می‌شود همخوانی ندارد، ولی مکاتباتی برای کمبود قلم انسولین در شهرستان انجام شده که امیدواریم این کمبود برطرف شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه با توجه به شیوع مجدد بیماری کووید ۱۹ در کشور و اعمال برخی محدودیت ها، با تصویب ستاد ملی کرونا و در راستای جلوگیری از گسترش و ابتلای بیماری در سطح کشور و صیانت از سلامت شهروندان، برگزاری هرگونه همایش، سمینار و گردهمایی حضوری در سطح شهرستان اردستان تا شرایط کاهش شیوع و ابتلا به بیماری، ممنوع است خاطرنشان کرد: با توجه به ابلاغ ستاد استانی کرونا فعالیت حضوری آموزشگاه های خصوصی با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع می باشد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *