فرماندار اردستان: گاوداری ۵ هزار رأسی در اردستان احداث می‌شود

فرماندار اردستان گفت: با هماهنگی‌ها و رایزنی‌های انجام شده با مسئولان بنیاد مستضعفان، گاوداری ۵ هزار رأسی با هدف پرورش گاو پرواربندی در اردستان احداث می‌شود.

حمیدرضا تأملی، امروز (چهارشنبه- ۸ مرداد) در شورای سرمایه‌گذاری شهرستان در فرمانداری اردستان، اظهار کرد: شهرستان اردستان در حوزه صنعت، معدن و تجارت و به خصوص بخش معدن مشکلات زیادی دارد و بی‌نظمی که در این بخش وجود دارد باعث شده تمام حوزه سرمایه‌گذاری معدن را تحت تأثیر خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه شرایطی که مشاهده می‌کنیم انتظارات فرمانداری را برآورده نمی‌کند، افزود: شاید یکی از دلایل آن کمبود نیروی تخصصی در اداره صنعت، معدن و تجارت باشد که با ملاقاتی که با رئیس سازمان استان داشتیم قرار است به این موضوع ورود شود.

به گزارش اسونیا، فرماندار اردستان با بیان اینکه با ملاقاتی که با شرکت شهرک‌های استان داشتیم موضوع تسهیل در زیرساخت‌های سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی شهرستان درخواست شده، گفت: با مساعدت شرکت شهرک‌های استان حدود ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای روشنایی، محوطه‌سازی، نصب تابلو، ساختمان اداری، ساختمان آتش نشانی و نواحی صنعتی شهرستان اختصاص داده شد.

تأملی با اشاره به شرایط، مشکلات و وضعیت صنعت در سطح کشور، تصریح کرد: با همه مشکلاتی که در بخش جذب سرمایه‌گذار و همچنین صنعت کشور وجود دارد خوشبختانه در بخش صنعتِ شهرستان اردستان شاهد یک حرکت روبه جلو وجود هستیم و تلاش مسئولان شهرستان در جهت تسهیل و هموار کردن مشکلات سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان و بنیاد تعاون برای نخستین بار در سطح کشور گاوداری عظیمی با ۵ هزار رأس گاو پرواربندی تا پایان مردادماه در این شهرستان احداث می‌شود.

فرماندار اردستان با بیان اینکه عملیات فاز اول این گاوداری از هفته آینده با جابجایی ۵۰۰ گوساله انجام می‌شود و نهایتاً تا پنج ماه آینده به ۵ هزار رأس افزایش می‌یابد، گفت: با بهره‌برداری از این گاوداری بیش از ۲۰ اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

تأملی با بیان اینکه شهرستان اردستان منطقه‌ای مساعد برای کشاورزی و دامپروری بوده و به این دلیل باید با برنامه‌ریزی منسجم و هوشمندانه جوانان را برای توسعه کشاورزی و دامداری جذب کنیم، گفت: سرمایه‌گذاری ابتدایی این گاوداری که از طرف بنیاد مستضعفان انجام خواهد شد حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *