امام جمعه اردستان: خبرنگاران رزمندگان مبارزه با جنگ رسانه‌ای دشمن هستند

امام جمعه اردستان گفت: امروز با وضعیتی که در دنیا وجود دارد، خبرنگاران به عنوان رزمندگان جبهه مبارزه با جنگ رسانه‌ای دشمن معرفی می شوند.

حجت الاسلام حسن دهشیری، در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار، اظهار کرد: شان خبرنگار این است که اولا صحت خبر را تشخیص دهد و سپس بتواند آن را برای جامعه بازگو کند، کسانی که بی‌ادعا نقش سازنده خود را در جامعه ایفا می‌کنند و گاهی مورد کم مهری نیز واقع می‌شوند، اما عشق به کار خبری آنان را مایوس و افسرده نمی‌کند.

وی با اشاره به ویژگی های برجسته یک خبرنگار، افزود: خبرنگار باید دارای تیزهوشی و زیرکی باشد تا بتواند در میان خبرهای گوناگون هر خبری را چگونه انتخاب کند و تاثیرگذاری آن را در جامعه نشان دهد. امروز خبرنگاری موفق است که در فعالیت خود وجدان کاری داشته باشد.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه خبرنگار باید با چشمان باز زیرکی خاصی داشته باشد، گفت: آگاهی لازم و کافی نسبت به جامعه و گزینش خبر و انتقال آن به دیگران از ویژگی های برجسته یک خبرنگار موفق است و یک خبرنگار زیرک باید موقعیت شناس باشد و با توجه به شرایط جامعه قلم برند.

دهشیری مخاطب شناسی را یکی دیگر از ویژگی های یک خبرنگار عنوان کرد و گفت: هر خبرنگار باید مخاطب خودش را بشناسد و با توجه به آن و موقعیتی که وجود دارد، خبر را بنویسد. واقع نما بودن یک ویژگی برجسته خبرنگار است که علی رغم اینکه باید نقدهای موثر خود را انجام دهد نقاط قوت را هم بازگو کند. همچنین یک خبرنگار باید نقدپذیر باشد و اگر مورد نقد درست دیگران قرار گرفت آن را قبول کند.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی جامعه به گونه ای است که نیاز به دمیده شدن روحیه در آن وجود دارد، تصریح کرد: خبرنگاران نباید امید را از مردم قطع کنند و همانگونه که بزرگان ما دائما امیدواری می دهند، باید همواره امید را به جامعه تزریق کنند. یکی از مهمترین میدان هایی که دشمن از آن قصد ضربه زدن به کشور را دارد، فضای مجازی و حوزه خبر است که امروز با وضعیتی که وجود دارد خبرنگاران به عنوان رزمندگان جبهه مبارزه با جنگ رسانه‌ای دشمن معرفی می شوند.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه مردم اردستان همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و این همراهی در حوزه‌های مختلف خود را نشان داده است، تصریح کرد: خوشبختانه خبرنگاران اردستان با دید مثبتی که دارند همواره همراه مسئولان و امام جمعه بودند و رسالت خود را به خوبی انجام می دهند.

دهشیری با بیان اینکه خبرنگاران باید مشکلات جامعه را به تریبون نمازجمعه برسانند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران زبان گویای مردم و پل ارتباطی آنان و مسئولان هستند. گاهی مواقع همه مسئولان نیاز به یک یادآوری دارند، تا در فعالیت خود تجدید نظر کنند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *