امام جمعه اردستان: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در هیئات‌ مذهبی الزامی است

حجت الاسلام والمسلمین حسن دهشیری- امام جمعه اردستان در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجدجامع اردستان، اظهار کرد: انفجار مهیب و بسیار هولناک در بندر بیروت متاسفانه تعداد زیادی از همنوعان ما را در این کشور کشته و مجروح کرد.

وی افزود: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بیش از همه ذینفع انفجار بیروت هستند.

امام جمعه اردستان با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن، تصریح کرد: آزادگان را باید از یادگاران ارزشمند هشت سال دفاع مقدس دانست که در بدترین و سخت ترین شرایط ممکن و زیر انواع شکنجه‌های روحی، روانی و جسمی دشمن سرخم نکرده و همچنان به آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی وفادار باقی ماندند.

دهشیری با اشاره به دشمنی غربی ها با ایران، گفت: بیش از ۲۶۴ شبکه ماهواره ای آمریکایی و فارسی زبان علیه ایران تبلیغ و فعالیت می کنند. آمریکایی ها ۴۰ سال است که تلاش می کند به مردم و نظام ضربه بزند.

وی گفت: امسال ویروس حقیر کرونا همه جلسات و مخصوصا مجالس مذهبی را هم تحت تاثیر خود قرار داده است. برای اینکه جامعه ما امسال از فیض ماه محرم خالی نباشد، دستورالعمل همه هیئت های مذهبی باید همان بیانات رهبر معظم انقلاب باشد.

دهشیری تاکید کرد: برای اینکه سلامت عزاداران حفظ شود و بهانه ای دست افراد مغرض داده نشود،هیئت های مذهبی تمام تلاش خود را بکار گیرند که شیوه نامه های بهداشتی در ایام محرم اجرا شود.

امام جمعه اردستان گفت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در هیئت‌ مذهبی الزامی است. اینکه عده ای شبهاتی را مطرح می کنند قابل قبول نیست و خود ائمه نیز مواردی که به زیان خود و جامعه بود را رعایت و پرهیز می کردند.

به گزارش اسونیا، دهشیری با بیان اینکه نذرهای ماه محرم باید هدفمند و حدالامکان به صورت خشک توزیع شود، خاطرنشان کرد: نذر که فقط شیرینی و شربت و طبخ غذا نیست. گاهی می شود در جهت سلامتی مردم هم نذر انجام شود. اگر در عزاداری ها مراعات و شیوه نامه های بهداشتی انجام شود مطمئنا محرم و صفر بی خطر خواهد بود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *