مدیر شبکه بهداشت اردستان: بیش از ۸۰ درصد از مبتلایان به کرونا با افراد غیربومی در ارتباط بودند

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه شمار مبتلایان به کرونا در ماه جاری نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است، گفت: بیش از ۸۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان اردستان با افراد غیربومی و مسافر در ارتباط بوده‌اند.

حسن ذبیحی در گفت‌وگو اسونیا، اظهار کرد: در طول هفته گذشته از تاریخ ۲۵ مرداد تا اول شهریور تعداد ۹ بیمار بستری در بیمارستان مشکوک به کووید و در طول همین زمان ۲۵ بیمار با معیار قطعی آزمایشگاهی در شهرستان شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه در یک هفته گذشته ۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند، گفت: با بررسی‌هایی که از بیماران مبتلا به کرونا انجام شده بیشتر بیماران سابقه تماس با افراد خارج شهرستان را داشتند. با توجه به اینکه اغلب این افراد جمعیت مسن و سالمند را شامل می‌شوند و گزارشی مبنی بر مسافرت و خروج از منزل ندارند این زنگ هشداری است برای مسافران و اقوامی که از شهرهای دور و نزدیک این ویروس را برای عزیزان سالمند خود به ارمغان می‌آورند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه شمار مبتلایان به کرونا در ماه جاری نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است، گفت: بیش از ۸۰ درصد از مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان اردستان با افراد غیربومی و مسافر در ارتباط بودند.

ذبیحی با بیان اینکه شهرستان اردستان منطقه مسافر پذیر است و در ایام تعطیلات شمار زیادی به این شهرستان سفر می‌کنند، تصریح کرد: از مسافران، افراد غیر ساکن و افراد غیربومی درخواست می‌کنیم تا در ایام محرم به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورا به اردستان سفر نکنند. در حال حاضر وضعیت شهرستان از نظر شیوع بیماری زرد است.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *