فرماندار اردستان: زمان مناسبی برای سفر به اردستان نیست

فرماندار اردستان گفت: به افراد غیرساکن و افراد غیربومی در وضعیت کنونی اعلام می کنیم اصلا زمان مناسبی برای سفر به شهرستان اردستان نیست چرا که چرخه انتقال ویروس و ابتلا را بیش از پیش می کند.

حمیدرضا تاملی، امروز (یکشنبه-۲ شهریور ماه) در جمع مدیران شهرستان به مناسبت آغاز هفته دولت در فرمانداری اردستان، اظهار کرد: هفته دولت بهترین فرصت برای ارائه دستاوردها و تببین فرآیند خدمت گذاری خادمان مردم در بدنه اجرایی کشور و گشودن افق های تازه از پیشرفت و توسعه است.

وی با بیان اینکه شرایط خاصی که دولت در چند سال گذشته با آن مواجه بوده عامه مردم را در فشارهای سخت اقتصادی قرار داده است، افزود: ابراز شرمندگی که مسئولان و دولت مردان در برخورد با مردم دارند یک شرمندگی واقعی است.

به گزارش اسونیا، فرماندار اردستان با بیان اینکه هیچ گاه در جامعه موفقیتی امکان پذیر نخواهد شد تا زمانی که یک مجموعه در کنار هم تلاش کنند، گفت: اتفاقاتی که در شهرستان اردستان در هفته دولت قرار است انجام و ۱۰۸ پروژه با صرف اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح شود نتیجه تلاش همه مسئولان شهرستان است.

تاملی یکی از چالش هایی که در شهرستان اردستان وجود دارد را فرهنگ کار عنوان کرد و گفت: نبود فرهنگ کار در موضوعات مختلف مشکلاتی را برای بخش خصوصی و دولتی ایجاد کرده است. امروز اگر بخواهیم در شهرستان اردستان تغییر ایجاد کنیم باید در چهار حوزه این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه یکی از حوزه هایی که باید برای آن تلاش کرد تغییر مدیران و نیروی انسانی است، گفت: تغییر در افکار و باورهای مردم جامعه و همچنین تغییر در اهداف مردم و مدیران باید در یک مسیر باشد. همچنین تغییر در روش ها یکی از موضوعاتی است که باید اجرا شود.

فرماندار اردستان با بیان اینکه آینده و چشم انداز توسعه شهرستان اردستان را مثبت و امیدوارانه برآورد می کنیم، گفت: با برنامه ریزی که کردیم سیستم اجرایی شهرستان را در سال آخر دولت به سمت کار هدایت کردیم و مطمئنیم به نتیجه می رسیم. 

تاملی با بیان اینکه حجم زیادی از مسافرانی که به اردستان سفر می کنند باعث افزایش شیوع بیماری کووید۱۹ در شهرستان شدند، گفت: هفته گذشته آمار فوتی بر اثر ویروس کرونا در شهرستان اردستان افزایش داشته و اگر افراد غیرساکن در تعطیلات محرم رعایت نکنند و سفر آنها مدیریت نشود و عزاداران نیز رعایت الزمات بهداشتی را در مراسم خود نداشته باشند قطعا در اواخر شهریورماه وضعیت قرمز بیماری را در شهرستان خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: به افراد غیرساکن و افراد غیربومی در وضعیت کنونی اعلام می کنیم اصلا زمان مناسبی برای سفر به شهرستان اردستان نیست چرا که چرخه انتقال ویروس و ابتلا را بیش از پیش  می کند.

فرماندار اردستان با بیان اینکه گزارش هایی از سطح شهرستان به فرمانداری اردستان رسیده ناشی از این است که متاسفانه برخی از هیئت های مذهبی نسبت به شیوه نامه های بهداشتی ویژه برگزاری ماه محرم بی توجهی می کنند گفت: پیش بینی می شود با توجه به تعطیلات پایان هفته شاهد موج جدید سفرها به شهرستان باشیم که وضعیت طغیان کرونا را در شهرستان اردستان رخ می‌دهد.

تاملی با بیان اینکه با کمک مجموعه سلامت شهرستان و همکاری که مردم در چند ماه گذشته داشتند وضعیت شهرستان از نظر شیوع بیماری کرونا در وضعیت کم خطر(زرد) قرار دارد خاطرنشان کرد: اگر بی توجهی ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی در برگزاری مراسم های عزاداری ادامه داشته باشد و شهرستان در روزهای پایان هفته شاهد موج سفرهای همشهریان غیرساکن باشد، شاهد یک همه گیری بسیار شدیدی در در موضوع ویروس کرونا در شهرستان اردستان خواهیم بود که افراد سهل انگار و مسافرین مسئول از بین رفتن جان همشهریان اردستانی خواهند بود.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *