رئیس بنیاد مسکن اردستان خبر داد: شناسایی ۱۵۰۰ خانه غیرمقاوم در روستاهای اردستان

رئیس بنیاد مسکن شهرستان اردستان گفت: حدود ۱۵۰۰ خانه غیرمقاوم در روستاهای شهرستان اردستان شناسایی شده است که می‌توانند از تسهیلات بنیاد مسکن برای بهسازی و مقاوم‌سازی استفاده کنند.

سید ایمان فتوحی، امروز (سه‌شنبه-۱۱ شهریور ماه) در نشست خبری، اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اصلی بنیاد مسکن موضوع بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی است.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح بهسازی خانه‌های روستایی تاکنون، بنیاد مسکن ۲۸۵۰ فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرده است، افزود: با توجه به افزایش تسهیلاتی که وجود داشته از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۱۲ عدد تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

به گزارش اسونیا، رئیس بنیاد مسکن اردستان با بیان اینکه برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان مقاوم‌سازی و بهسازی خانه‌های روستایی محدودیتی وجود ندارد، گفت: حدود ۱۵۰۰ خانه غیرمقاوم در روستاهای شهرستان اردستان شناسایی شده  که می‌توانند از تسهیلات بنیاد مسکن برای بهسازی و مقاوم‌سازی استفاده کنند. با برداشته شدن موانع گوناگون بهره‌مندی از تسهیلات مسکن به ‌ویژه در روستاها، زمینه سهولت در دریافت این تسهیلات برای مقاوم‌سازی و نوسازی واحدهای مسکونی، بیش از پیش فراهم شده است.

فتوحی با بیان اینکه ارائه تسهیلات برای نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی از مهم‌ترین اولویت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: هدف از اجرای طرح بهسازی و ساخت خانه‌های روستایی جهت جلوگیری از مهاجرت از روستاها به شهرها است.

اجرای طرح هادی در ۲۲ روستای اردستان

وی گفت: اجرای طرح هادی ویژه روستاهایی با بیش از ۲۰ خانوار ساکن است که در سال ۹۸ از طریق اعتبارات تملک دارایی و اعتبارات ملی در ۲۲ روستا این طرح اجرا شد و همچنان ادامه دارد. امسال در اعتبارات تملک دارایی طرح هادی در ۳ روستا اجرا می‌شود.

ساخت ۸۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در اردستان

رئیس بنیاد مسکن اردستان با اشاره به اجرای طرح مسکن محرومان در شهرستان اردستان، گفت: با سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به اردستان مقرر شد در استان اصفهان حدود ۳ هزار خانه فقط در روستاها ساخته شود که سهمیه شهرستان اردستان در این طرح ۸۰ واحد مسکونی است. بنیاد مسکن به متقاضیان این واحدها ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند، همچنین صدور پروانه‌های ساخت به صورت رایگان است.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *