فرماندار اردستان: اولویت در بازگشایی مدارس، سلامت دانش آموزان است

فرماندار اردستان گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید اولویت اصلی، سلامتی دانش آموزان و کادر آموزشی آموزش و پرورش است.

حمیدرضا تأملی، امروز (شنبه-۱۵ شهریور) در مراسم نواختن زنگ بازگشایی مدارس در مدرسه دکتر فاطمی اردستان، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط خاصی که با آن مواجه هستیم اولویت‌ها تغییر پیدا می‌کند.

وی افزود: با توجه به وضعیتی که ویروس کرونا در جامعه ایجاد کرده، مجموعه‌ای از شیوه‌نامه‌های بهداشتی از طرف وزارت بهداشت و آموزش و پرورش به تمام ادارات کشور ابلاغ شده و آموزش و پرورش محور اجرای آن‌ها در مدارس است.

به گزارش اسونیا، فرماندار اردستان با بیان اینکه در حالی سال تحصیلی جدید را در مدارس شهرستان آغاز می‌کنیم که تا این لحظه یک ریال هم سرانه آموزشی به حساب آموزش و پرورش واریز نشده است، تصریح کرد: حفظ و اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط والدین و خانواده‌ها به لحاظ اقتصادی مشکلاتی را برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد و مجموعه وزارت آموزش و پرورش باید در این خصوص تمهیداتی را بیندیشد.

تأملی با بیان اینکه علی‌رغم کاهش سهمیه اعتبارات امسال شهرستان در کمیته برنامه‌ریزی، ۲۰ درصد کل منابع شهرستان به موضوع تقویت زیرساخت‌های آموزشی در مدارس اختصاص داده شده است، گفت: همه خانواده‌ها و خیران را برای اجرای طرح خشت‌های آسمانی دعوت می‌کنم. در حال حاضر در وضعیت ثبت‌نام دانش آموزان در تعدادی از مدارس اردستان مشکل کلاس داریم و با توجه به فرسوده بودن و استحکام نداشتن برخی دیگر از فضای آموزشی نیازمند نوسازی مدارس هستیم.

همچنین در این مراسم مدیر آموزش و پرورش اردستان با بیان اینکه مجموعه آموزش و پرورش کارخانه انسان‌سازی است، گفت: اگر این کارخانه فعالیت اصلی خود را که انسان‌سازی است به خوبی انجام دهد بسیاری از معضلات را نخواهیم داشت و در این راه همه دستگاه‌ها باید از آن صیانت کنند.

علی‌اصغر مؤمنیان با اشاره به اینکه دشمنان این کشور تلاش می‌کنند بیشتر در بخش آموزش و پرورش نفوذ کنند تا مهم‌ترین هدف آموزش و پرورش را با چالش مواجه کنند، گفت: همه ما در تلاش هستیم تا سندی را که بر اساس مبانی اسلام نوشته شده و آن سند تحول بنیادی است اجرا کنیم.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس در ۶۷ واحد آموزشی شهرستان اردستان، گفت: امسال بیش از ۴۳۰۰ دانش‌آموز در مدارس مشغول تحصیل می‌شوند که ۴۲۵ نفر آن‌ها کلاس اولی هستند. مجموعه آموزش و پرورش با هوشیاری کامل و رعایت سخت‌گیرانه شیوه‌نامه‌های بهداشتی سال تحصیلی جدید را به صورت حضوری، مجازی و شبکه شاد آموزش در وضعیت بحران پیش می برد.

مدیر آموزش و پرورش اردستان با بیان اینکه در آغاز سال تحصیلی جدید از رسانه‌ها و خانواده‌ها درخواست داریم با مجموعه آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند، گفت: برنامه‌ریزی که برای مدارس در آغاز سال تحصیلی شده دست مدیران و شورای آموزش و پرورش را باز گذاشته است تا با توجه به شرایط موجود برای آموزش دانش آموزان برنامه‌ریزی کنند.

مؤمنیان از اولیای دانش آموزان خواست از مدارس و اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی بازدید کنند و گفت: امسال آموزش و پرورش بیش از سال‌های گذشته زیر ذره‌بین خانواده‌ها است و باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا سلامت دانش آموزان تضمین شود.

حفظ سلامت دانش آموزان تضمین‌کننده سلامت جامعه است

امام جمعه اردستان نیز در این مراسم با اشاره به بازگشایی مدارس، گفت: برای شروع سال تحصیلی جدید باید تدبیر ویژه‌ای اتخاذ شود تا هم سلامت دانش آموزان از هر نظری تضمین شود و هم وقفه‌ای به موضوع آموزش و پرورش که همواره باید باشد وارد نشود.

حجت‌الاسلام دهشیری با بیان اینکه  دانش آموزان بخش عظیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و حفظ سلامت آنان به عنوان آینده‌سازان کشور تضمین کننده سلامت جامعه و زیربنای عرصه تعلیم و تربیت است، گفت: اهداف آموزش و پرورش در صورتی تحقق می‌یابد که تعلیم و تربیت هم راستا با بهداشت و سلامت دانش آموزان حرکت کند.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *