افتتاح متمرکز ۶۸ طرح تعاونی در استان اصفهان

استاندار اصفهان گفت: ۶۸ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری ۹۷۴ میلیارد ریال امروز در استان اصفهان به بهره برداری رسید.

عباس رضایی عصر امروز (چهارشنبه_۱۹ شهریور) در مراسم افتتاح متمرکز ۳۸۳ طرح تعاونی کشور در اردستان اظهار کرد: تعداد فرصت های شغلی شهرستان تا پایان دولت بیش از بیکاران آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه از مجموع ۹۴ هزار تعاونی فعال کشور ۳۳۰۰ تعدادی در استان اصفهان فعال هستند، افزود: تعداد تعاونی های فعال استان اصفهان ۵۵۰ هزار نفر است که اشتغال مستقیم ۵۲۵۰۰ نفر را فراهم کرده است. استان اصفهان در پانزدهمین جشنواره های تعاونی برتر، ۳ تعاونی برتر داشته که حدود ۱۲ درصد از تعاونی های برتر کشور را تشکیل می دهد.

به گزارش اسونیا، استاندار اصفهان با اشاره به افتتاح ۳۸۳ طرح تعاونی در کشور گفت: از مجموع این تعداد امروز ۶۸ طرح تعاونی با سرمایه‌گذاری ۹۷۴ میلیارد ریال در استان اصفهان به بهره برداری می رسد. استان اصفهان همانند ۱۲ سال گذشته رتبه اول کشور از نظر تعداد طرح های افتتاحی، تعداد اعضای سرمایه گذاری و فرصت های شغلی ایجاد شده را به خود اختصاص داده است.

رضایی با بیان اینکه بیش از ۸۴ درصد سرمایه گذاری طرح های افتتاح شده در استان اصفهان از بخش خصوصی است، گفت: امیدواریم نقش حاکمیتی دولت در قالب سیاست گذاری ها و نظارت بر اجرای تعاونی های کشور روز به روز افزایش پیدا کند. 

وی گفت: ورود شرکت های تعاونی به مشاغل جدید و به ویژه اقتصاد دانش بنیان می تواند در جهت رفع مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال بیشتر موثر باشد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *