استاندار اصفهان: تا پایان دولت مشکل بیکاری اردستان برطرف می شود

استاندار اصفهان گفت: اگر طرح های صنعتی در حال تکمیل در شهرستان اردستان به بهره برداری برسد تا پایان دولت تدبیر و امید مشکل بیکاری در شهرستان اردستان نخواهیم داشت.

عباس رضایی امروز (چهارشنبه، ۱۹ شهریور ماه) در حاشیه سفر به شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در دیدار مردمی که در فرمانداری اردستان داشتیم عمده آنها موضوعات اقتصادی و بخشی دیگر موضوع نهادهای دامی را مطرح کردند که در حد اختیارات استان رسیدگی شد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان اردستان قطب اول تولید گوشت مرغ استان است، افزود: موضوع نهاده های دامی و واکسن طیور، یکی از مشکلات اصلی مرغداران شهرستان است. متاسفانه این مشکل ملی است و با صحبتی که با وزارت خانه مربوطه انجام شد به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

استاندار اصفهان با اشاره به بازدید از واحدهای صنعتی در حال تکمیل شهرستان اردستان گفت: طرح های اشتغال شهرستان برای منطقه بسیار امیدبخش است و اگر این طرح ها اجرایی شود تا پایان دولت تدبیر و امید مشکل بیکاری در شهرستان اردستان نخواهیم داشت.

رضایی با بیان اینکه متاسفانه فضاسازی هایی که برخی مواقع در کشور علیه دولت تدبیر و امید ایجاد می شود بسیار ناراحت کننده است و منصفانه نیست، گفت: امروز مشکلاتی که در بخش های مختلف از جمله معیشتی مردم وجود دارد ناشی از تحریم های ظالمانه است ولی زندگی مردم در حال انجام است. دولت تمام تلاش و تدبیرش در حال رفع مشکلات مردم است.

وی با اشاره به کمک های دولت برای مشاغل آسیب پذیر در دوران کرونا با بیان اینکه هدایت هایی که دولت در این مسیر انجام داده جدا از کمک هایی که در سطح ملی انجام شده نیست، گفت: موضوع راه اندازی سایت ثبت نام آسیب دیدگان در اداره کل تعاون و بیمه شدن افرادی که از کار بیکار شدن از جمله اقدامات انجام شده است. البته پیشگیری و درمان این بیماری از موضوعات مهمی بود که برای مردم در حال انجام است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه با تلاش هایی که شده خوشبختانه اقدامات موثر و ارزشمندی برای کم شدن آسیب های ویروس کرونا در شهرستان اردستان انجام شده است، گفت: به طور کلی وضعیت شیوع ویروس کرونا در بیشتر شهرستان های استان اصفهان قرمز است بنابراین از مردم خواهشمندیم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همچنین مسافرت نرفتن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

کارمندان می توانند با دستور مدیر دورکاری بروند

رضایی با اشاره به طرح های دولت برای دورکاری کارمندان دولت در وضعیت ویروس کرونا تاکید کرد: در حال حاضر نیز اگر مدیری تشخیص دهد کارمندش می تواند دورکاری کند و خللی در امور کار ایجاد نشود با دستور مدیر مربوطه می تواند دورکاری برود.

وی با اشاره به توزیع عادلانه خدمات درمانی در استان اصفهان گفت: در همه شهرستان های استان تقریبا به یک اندازه خدمات درمانی توزیع شده است ولی طبیعی است که در مرکز استان خدماتی وجود دارد که برخی از شهرستان ها از آن محروم هستند. به عنوان مثال در شهرستان اردستان کمترین اقدامی که دولت در دوران کرونا انجام داده راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بوده که بیش از ۶۰ میلیارد ریال هزینه کرده است.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *