مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان: دانش‌آموزان موظف به ثبت نام در سامانه سلامت هستند

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: تمام دانش آموزان، معلمان و مدیران مدرسه موظف هستند که قبل از ورود به فضای مدرسه در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با اسونیا، اظهار کرد: تمام دانش آموزان با کمک والدین و کارکنان مدارس موظف هستند که قبل از ورود به فضای مدرسه در سامانه سلامت وزارت بهداشت به نشانی salamat.gov.ir فرم خوداظهاری بیماری کووید ۱۹ را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه این موضوع به صورت هفتگی باید اجرا شود، افزود: مدیران و مسئولان آموزشی باید نسبت به این فرایند نظارت داشته باشند و دانش‌آموزی که علائم بیماری داشت را به مراکز درمانی ویژه کووید ۱۹ شهرستان معرفی کنند. این امر برای افزایش ضریب ایمنی سلامت دانش آموزان و کادر آموزشی است.

بازرسی روزانه از فرایند فعالیت مدارس

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با اشاره به بازگشایی مدارس، گفت: با برنامه‌ریزی که شده مراقبان مراکز جامع سلامت شهری و روستایی و بازرسان بهداشت محیط به صورت روزانه مدارس سطح شهرستان را بازرسی می‌کنند و تاکنون مورد مشکوکی نداشتیم. دستورالعمل بهداشتی درنظر گرفته شده به فضا، رفتار دانش‌آموز و فاصله اجتماعی در ورود و خروج دانش آموزان تأکید دارد.

ذبیحی ماسک زدن دانش آموزان، کادر اداری و آموزشی را الزامی دانست و افزود: در دستورالعمل تأکید شده که هر دانش‌آموز باید در مدرسه در شعاع یک متری از دیگر دانش آموزان قرار گیرد.

نانوایی‌ها شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

وی با بیان اینکه بازرسان شبکه بهداشت و درمان به صورت روزانه از واحدهای مختلف صنفی شهرستان بازدید دارند و تذکرات لازم را به اصناف متخلف ارائه می‌دهند، گفت: متأسفانه نانوایی‌های شهرستان همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و علی‌رغم اینکه به دستگاه‌های قضایی معرفی شدند، هنوز اقدام بازدارنده‌ای انجام نداده‌اند.

عادی شدن رفتار مردم مقابل ویروس کرونا نگران کننده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه نمودار روند بیماران بستری در بیمارستان و تعداد فوتی‌ها، انعکاس رفتار مردم در مقابله با ویروس کرونا است، گفت: متأسفانه شاهد عادی سازی رفتار مردم در مقابله با ویروس کرونا هستیم که می‌تواند نگران کننده باشد، دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی باید به صورت دقیق و ویژه از سوی مردم، کسبه، اصناف، کارمندان و کارگران رعایت شود.

ذبیحی با بیان اینکه شاهد افزایش بیماران مثبت ویروس کرونا هستیم و این موضوع شهرستان را از نظر شیوع بیماری در وضعیت هشدار قرار داده است، گفت: اگر مردم در رعایت فاصله اجتماعی کوتاهی کنند و در شستشوی دست‌ها و استفاده از ماسک بی‌تفاوت باشند، وضعیت فعلی تشدید خواهد شد.

./خبرنگار و انتشار دهنده مرتضی عسکری

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *